Затоплення квартир, витрати на ремонт і довгі суперечки з сусідами про відшкодування шкоди – через цю конфліктну ситуацію хоч раз пройшов, напевно, кожен будинок в нашій країні. Головним правилом для визначення суми шкоди було складання відповідного акту представника ЖЕКу або ОСББ. По ньому розплачувалася винна сторона або довго збирала документа та судилася постраждала.

Zatoplenie

Тепер в акт оцінки збитку доведеться вносити набагато більше відомостей, ніж раніше.

Розглядаючи справу №6-2125цс16, ВСУ зробив висновок, що для виплати збитку більше недостатньо загального висновку про збитки і однієї цифри з сумою втрат, а при розгляді подібних справ потрібний детальний  висновок. «По-перше, в акті за оцінкою збитку повинен бути вказаний винуватець затоплення. Тобто власники тієї квартири, через яку виникло залиття: якщо вода полилася з 20-го поверху і дійшла до 15-ого, то повинно бути чітко зрозуміло, що мешканці з 19 по 16 поверхи ні в чому не винні. По-друге, комунальні працівники повинні точно встановити причину залиття: наприклад, що прорвало кран, або що витікання відбулось внаслідок пошкодження труб, які знаходяться не в квартирі, а між поверхами. В останньому випадку, наприклад, винні не власники (квартироволодільці), а комунальні служби. Крім того,  ВСУ вказав на те, що акт повинен містити  детальний опис завданих збитків для всіх постраждалих квартир, з відповідними розрахунками.

Отже, вирушаючи із позовними вимогами до заподіювача збитку, слід при собі мати і належним чином оформлений акт оцінки і правильно оформлену претензію.

Залишити коментар